Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /templates/ja_bellatrix/ja_menus/Base.class.php on line 55
Jastrząb Żeliszew po raz trzeci z rzędu mistrzem ligi LZS! Skip to content

narrow screen resolution wide screen resolution auto screen resolution Increase font size Default font size Decrease font size default color brick color green color
Jastrząb Żeliszew po raz trzeci z rzędu mistrzem ligi LZS! PDF Drukuj Email

17.07.2011 na ten dzień czekali nie tylko zawodnicy ale także kibice. Tego dnia odbył się finał ligi LZS. Po meczach fazy grupowej zostały wyłonione 4 najlepsze drużyny które miały walczyć o mistrzostwo ligi. Drużyny zostały skojarzone w meczach półfinałowych w następującym porządku: Jastrząb Żeliszew i zespół Sokół Sionna, a drugi półfinał to mecz LZS Żeliszew z LZS Oleśnica.

Pierwszy mecz rozpoczął się równo o 14.
Na początku meczu widać było nerwowość w naszych poczynaniach. Jednak już w 10 minucie Czarek Roman przejmuje piłke i decyduje się na strzał z ok. 25 metrów po którym zdobywa piękną bramkę. Nie minęło pięć minut a mamy już 2:0 dla nas. Czarek Polkowski podaje do Daniela Jarockiego i on decyduje się na strzał z dystansu i strzela nie do obrony. Po tej bramce zaczęliśmy grać spokojniej lecz to się na nas zemściło w 22 minucie gdy Sokół strzela kontaktowego gola. Nasz zespół przeprowadził jeszcze jedną ładną akcję tuż przed przerwą, wymiana podań na linii D. Jarocki- C. Polkowski- R. Polkowski i ten ostatni zagrywa piłkę na 16 metr pomiędzy obrońców tam dobiega do niej Czarek Roman i strzela swoją drugą bramkę w tym meczu. Do przerwy wynik 3 do 1 dla nas. W drugiej połowie gra się wyrównała, jednak nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych okazji których jednak nie udało się wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem takim jaki był do przerwy, czyli 3 do 1 wygrał nasz zespół i teraz mógł się przygotowywać do spotkania finałowego.

Naszego rywala miał wyłonić drugi mecz w którym spotkały się dwie wyrównane drużyny co pokazuje końcowy wynik 0:0 i o tym kto zagra w finale rozstrzygały rzuty karne. Te lepiej strzelali zawodnicy z Oleśnicy i to oni byli naszymi przeciwnikami w finale. Po kilkunastu minutach przerwy rozpoczął się finał. Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie uzyskała przewagi. Mieliśmy swoje okazje jednak drużynę Oleśnicy ratował w tych sytuacjach bramkarz. Jednak w 20 minucie rzut rożny wykonany szybko przez Arka Szostka trafia na głowę Czarka Polkowskiego i ten trafia w okienko wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy częściej atakowała drużyna przyjezdnych, jednak nie zaowocowało tą bramką. Wynik do przerwy 1 do 0. Na drugą wyszliśmy bardzo zmotywowani co było widać od pierwszych minut w których stworzyliśmy kilka składnych akcji. Jednak im bliżej było do końca tym zespół z Oleśnicu mocniej napierał na naszą bramkę. Raz to po raz próbując zaskoczyć naszego bramkarza, Radka Osińskiego. Jednak w 50 minucie po jednej z kontr naszego zespołu nasz napastnik, Rafał Polkowski strzela ładną bramkę, co ciekawe też głową jak jego brat w pierwszej połowie, po dośrodkowaniu Pawła Cegiełki. Wynik ten utrzymał się do końca meczu.

A po końcowym gwizdku na boisku wśród piłkarzy i wokół boiska wśród kibiców zapanowała wielka radość JASTRZĄB ŻELISZEW TRZECI RAZ Z RZĘDU MISTRZEM LIGI LZS.

3/4. Sokół Sionna

Dziękujemy drużynom LZS Żeliszew, Sokół Sionna oraz LZS Oleśnica za walkę, za ciekawe mecze i wielkie emocje jakie dostarczyliśmy kibicom.

A naszym kibicom bardzo dziękujemy za przybycie i wsparcie podczas meczów.

źródło:  < Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. >